V Loučovicích zahájí provoz společnost na výrobu LED osvětlení

V Loučovicích na Českokrumlovsku v létě zahájí provoz továrna na moderní ledkové osvětlení společnosti Industrial Light and Control. Vznikne tak až 100 nových pracovních míst. Společnost bude působit v jednom z areálů bývalých místních papíren, Industrial Light and Control zaplatí za koupi objektu a jeho úpravu přes 100 milionů korun. ČTK o tom informoval starosta Loučovic Jan Kubík.

"Pro naší obec je to vynikající zpráva, jelikož se zde potýkáme s vysokou mírou nezaměstnanosti. Zahájení provozu na výrobu ledkového osvětlení dá práci řadě místním lidem," uvedl Kubík. Společnost chce podle něj začít v Loučovicích výrobu na konci léta. V první fázi bude hledat 30 až 50 nových pracovníků. V budoucnosti však počet míst prý stoupne až na 100. První výběrová řízení na nové pozice bude podle Kubíka společnost vypisovat v červenci.
 
V Loučovicích se momentálně pohybuje nezaměstnanost na úrovni 19 procent. To znamená, že zhruba 250 lidí hledá práci. "Vysoký nárůst nezaměstnanosti se datuje od chvíle, kdy skončil provoz loučovických papíren. V nich pracovala řada místních lidí," řekl starosta.
 
Papírny definitivně skončily výrobu v obci poblíž lipenské nádrže v roce 2012. V tu dobu v nich pracovaly zhruba dvě desítky lidí. V minulosti však papírny měly až 280 zaměstnanců. Firma zkrachovala kvůli nízkým cenám konkurentů na trhu. Loučovickou výrobu zatěžovaly především vysoké energetické nároky, které by prý snížila pouze modernizace technologií.
 
zdroj: ČTK