ZDRAVÉ PITÍ DOPORUČÍ DĚTEM ŽÍŽALÁCI

O tom, jak je důležité dodržovat během dne pitný režim, my dospělí víme. Stejně jako to, že voda je k uhašení žízně lepší než slazené limonády, i to, že voda z kohoutku je v českých zemích dostatečně kvalitní na to, aby mohla nahradit obyčejnou vodu kupovanou v PET lahvích. Navíc se nemusíme tahat s těžkým nákupem a šetříme životní prostředí. To všechno tedy víme, ale co naše děti?  

Někdy jsou tak zabrané do hry, že jim musíme připomenout, aby se šly napít, a bez našeho dohledu jsou ochotny si koupit limonádu co nejsladší.

Jak je přesvědčit a nemuset je hlídat na každém kroku, aby u nich nenastala dehydratace?

Pomohou nám s tím Žížaláci.

Tekutina bez cukru, nebarvená umělými barvivy – to je pro dítě nuda. Přitom právě děti by měly pít ještě více vody než dospělí. Objasňuje to dětský obezitolog MUDr. Zlatko Marinov: „Organismus dětí je tvořen větším podílem vody než organismus dospělého člověka. U dětí platí pravidlo, že čím je dítě mladší, tím více tekutin na jeden kilogram své váhy potřebuje.“ Tak co s tím?

Může nás i naše potomky inspirovat výrobník perlivé vody SodaStream. Lze jej vybrat tak, aby barevně odpovídal prostředí, kde ho budeme používat, a příprava mírně či více perlivého nápoje je vlastně zábava. Právě pro děti je určen set Žížaláci obsahující dvě nápojové láhve, které se vejdou lehce do aktovky (mají objem 500 ml), k tomu školní plastelínu, a knížku Žížaláci v kresleném provedení, jež vhodná také jako první čtení. Plastelíňáky modrého Žížu a červenou Žožu už děti znají z Večerníčků a jestliže ne, budou mít opět příležitost se na ně dívat od poloviny listopadu.

To, že malí školáci ještě na cestu do školy svoje Žížaláky nedostali, bychom měli co nejdříve napravit – nemusí to být jen perlivá voda samotná, můžeme ji doplnit o ovoce či bylinky. Dítě samo si může připravit takový nápoj podle své chuti a ve škole se s ním svým kamarádům pochlubit.

Příležitost, proč sadu Žížaláci koupit, určitě najdeme dost. Dobré známky, může ji přinést Mikuláš místo sladkých bonbonů a pak jsou tady Vánoce. Ostatně i my dospělí se můžeme zapojit. Nejen do hry s Žížaláky, ale i do zdravého dodržování pitného režimu. 

Doporučená maloobchodní cena dětského setu Žížaláci 399 Kč.