Velkým trendem letošních Vánoc jsou dárkové poukazy

Dárkové poukazy do nejrůznějších obchodů – to je velký trend letošních Vánoc a jejich prodej oproti předchozím letům významně vzrostl. Alespoň to vyplývá z dosavadní bilance prodeje vánočních dárků v největším jihočeském obchodním centru IGY.   

„Letošním jasným trendem dárků pořizovaných v IGY jsou jednoznačně dárkové poukazy do různých obchodů. Poukazy mají tu výhodu, že si obdarovaní mohou vybrat ze svých oblíbených obchodů, značek i konkrétních produktů. A protože v IGY – v největším nákupním centru v kraji – dnes máme 120 obchodů a značek, vybere si zde skutečně každý,“ uvedla marketingová manažerka IGY Centra Pavlína Jandová.

Stejně jako každý rok se hodně prodávají knihy, parfémy nebo kosmetické sady, což jsou skvělé vánoční dárky pro dámy i pány jakéhokoli věku. Na předních místech v prodeji je také elektronika, jejíž prodej oproti loňsku také vzrostl. Prodávají se mobily (iPhony), fotoaparáty, kamery nebo třeba drony. „A samozřejmě hračky, zejména nesmrtelné a mezi dětmi i dospělými velmi oblíbené stavebnice typu Lego,“ doplnila Pavlína Jandová.