V Podolsku a Vojníkově není voda vhodná ke koupání

19. 06 2014 | Ve dvou sledovaných jihočeských lokalitách není voda vhodná ke koupání. Jde o dvě místa nádrže Orlík - tábořiště Podolsko a Vojníkov. Vyplývá to z aktuálních rozborů vody z monitorovaných míst. ČTK o tom informoval Pavel Fošum z českobudějovické krajské hygienické stanice. 

Voda na Vojníkově a Podolsku představuje pro koupající zdravotní riziko. Mohlo by se projevit především u citlivých jedinců, dětí nebo těhotných žen. Vojníkov bojuje s kvalitou vody už delší dobu, hygienici tam letos odebírali vzorky čtyřikrát a pokaždé se stejným výsledkem. 
    
Zhoršená jakost vody je také v Lipně nad Vltavou a ve Staňkovském rybníku. Lidé by se po koupání na těchto místech měli vysprchovat čistou vodou. Odběr z Horní Plané a rybníku Hejtman ukázal jen mírné zhoršení kvality vody. 
    
Nejlepší podmínky pro koupání nabízí ze sledovaných lokalit pláž u nádrže Lipna v Černé v Pošumaví a u Radavy na přehradě Orlík. Hygienici ji na pětistupňové škále při posledních rozborech ocenili nejvyšší známkou. Od letošní sezony monitorují i přírodní biotop na koupališti Lazna v Borovanech. I tam voda dosahuje nejvyšší kvality.
 
zdroj: ČTK