V IGY vyberou modelingové naděje

Českobudějovické IGY Centrum – místo s největší módní nabídkou v Jihočeském kraji – se stane opět dějištěm výběru mladých modelingových nadějí. V pátek 15. září od 15:00 hodin se v přízemí pasáže IGY bude konat pátý ročník castingu Czechoslovak TopModel 2017. České Budějovice jsou prvním městem, kde se letošní castingová tour modelingové soutěže agentury Czechoslovak Models uskuteční.   

Výběru se mohou zúčastnit dívky ve věku 13 – 19 let, vysoké minimálně 174 centimetrů. „Castingy v rámci letošního ročníku proběhnou v září a říjnu na 10 místech v České republice a na Slovensku. Začínáme v Českých Budějovicích. Dívky mohou přijít na kterýkoli z vypsaných castingů, a to bez předchozího přihlášení nebo registrace. Letošní ročník bude zakončen finálovým galavečerem, který se uskuteční 30. listopadu v Art Restaurant Mánes v Praze. Vítězka Czechoslovak TopModel 2017 se představí na mole jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2018,“ upřesnila Stanislava Radotínská, ředitelka Czechoslovak Models.

Cílem castingu je nalézt nové tváře pro svět modelingu, které obstojí na zahraničních trzích. Finálovou dvanáctku proto hodnotí odborná porota tvořená skauty a zástupci prestižních zahraničních modelingových agentur z celého světa. Na závěrečný galavečer tradičně přijíždějí porotci z Paříže, New Yorku, Londýna, Milána, Tokia a dalších významných center módního průmyslu. Díky Czechoslovak TopModel již pořádající agentura našla bezmála sto nových tváří.

Vítězkami předchozích ročníků jsou Kateřina Kozlová (2013), Nikola Krůželová (2014) a Tatiana Zvolská (2015). Aktuální vítězkou (2016) je Tereza Huberová. „Finalistky pocházejí i z jižních Čech. Z loňského castingu v IGY vzešla jedna finalistku, Eliška Wíznerová, která přijela z Českého Krumlova,“ řekla Pavlína Jandová, marketingová manažerka IGY Centra.