Třeboňské technické služby se přesunuly do nového areálu

Třeboňské technické služby působí v novém areálu. Jeho kapacita se v porovnání s bývalým komplexem výrazně zvýšila. Vybudování sběrného dvoru v Rybářské ulici stálo 17 milionů korun, na dalších 19 milionů korun přišla koupě objektu, v němž nový areál vznikl. Novinářům to dnes řekli zástupci třeboňského městského úřadu. 

V původních prostorech v Novohradské ulici sídlil sběrný dvůr od 70. let minulého století. "V 90. letech se firma rozšiřovala, dnes má na 60 zaměstnanců. O tom, že je potřeba najít nové prostory, se mluvilo několik volebních období. Teď se povedlo záměr dotáhnout do konce," uvedl místostarosta města Zdeněk Mráz. 
    
Nový sběrný dvůr zahrnuje sklady papíru, elektroodpadu, pneumatik, plastu, skla, plochu pro manipulaci s kontejnery, mobilní EKO sklad, mostní váhu nebo zázemí pro správce objektu. "Původní prostory v Novohradské byly v těsné blízkosti centra, kam takové provozy nepatří a z hlediska návozu materiálu do sběrného dvora byly obtížně přístupné," uvedl jednatel společnosti Technické služby Třeboň Vladimír Janíček. 
    
Také místostarosta se domnívá, že se dvůr více hodí do průmyslové části města. Bývalé prostory poblíž hráze rybníka Svět zcela nevyhovovaly představám města. "Už jen z estetického hlediska to nebyla ideální lokalita. Lidé často chodili na procházky na třeboňskou hráz a pohled na shromážděné odpadky působil dost odpudivě," řekl Mráz. 
    
Veřejnost bude moci veškeré administrativní záležitosti spojené se servisem technických služeb vyřizovat v Rybářské ulici od 20. října. 
 
zdroj: ČTK