Odborníci udělí ceny PRESTA

Opět po dvou letech čeká jihočeské stavbaře a architekty klání o titul PRESTA – prestižní stavba jižních Čech 2014 - 2016. Už podeváté se veřejnost dozví, které stavby realizované v uplynulých dvou letech na území jižních Čech se budou moci pyšnit tímto oceněním.   

Jedenáctičlenná odborná porota, složená ze zástupců oblastní pobočky Českého svazu stavebních inženýrů (ČSSI), České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jihočeského kraje, udělí ceny PRESTA 20. dubna v českobudějovickém hotelu Clarion. Od 18.30 zde začne slavnostní večer, kde bude představeno všech 45 přihlášených staveb a vítězové soutěžních kategorií: Občanské a průmyslové stavby – novostavby a rekonstrukce, Rodinné domy a bytové stavby, Vodohospodářské a ekologické stavby, Dopravní a ostatní inženýrské stavby, Veřejná prostranství a stavby pro volnočasové aktivity. V rámci soutěžní přehlídky PRESTA 2014 - 2016 proběhla i soutěžní přehlídka studentských projektů jihočeských stavebních škol.

Mezi soutěžními stavbami jsou například: průmyslový areál Stavoklima v Homolích, revitalizace areálu staré vodárny v Českých Budějovicích, revitalizace areálu klášterů v Českém Krumlově, rezidence U Kapličky v Českých Budějovicích, sportovní přístav Hluboká nad Vltavou, Okružní křižovatka Nové Roudné, regenerace českobudějovického sídliště Máj, novostavba centrálních laboratoří Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích a mnohé další. 

Cílem akce je prezentovat současné stavebnictví na jihu Čech a podpořit jeho rozvoj. Snahou je přitom propagovat kvalitní, hospodárně navržené stavby a dobré architektonické, technické i technologické řešení konkrétního díla.