Na jihu Čech se na silnicích místy tvoří ledovka

Na jihu Čech osciluje teplota vzduchu kolem bodu mrazu, někde v noci pršelo,jinde sněžilo, meteorologové varují až do 12:00 před tvorbou ledovky. Náledí se může tvořit především na Českobudějovicku v oblasti Novohradský hor, a to v lesních úsecích či na mostech. Na Šumavě leží na vedlejších tazích ujetá vrstva sněhu krytá štěrkem. Většina vozovek je mokrá. 

Nejvyšší mráz je po ránu na Strakonicku, kde přístroje v meteorologické stanici Kocelovice naměřily minus 1,3 stupně Celsia, na Českobudějovicku je nula stejně jako na šumavském Churáňově. V Černé v Pošumaví v noci přízemní mráz dosáhl minus sedmi stupňů. Na východě kraje sněží. 
    
Přes den bude podle meteorologů v Jihočeském kraji oblačno až zataženo, ojediněle slabý déšť nebo mrholení. Místy se řidiči setkají se srážkami mrznoucími a tvorbou slabé ledovky. Na Šumavě a v Novohradských horách bude slabě sněžit. Během dne budou srážky ustávat. Nejvyšší denní teploty plus čtyři až sedm stupňů Celsia, na horách a Českomoravské vrchovině plus jeden stupeň. 
 
zdroj: ČTK