Na jihu Čech napadlo pět centimetrů sněhu, někde je mlha

Na jihu Čech napadlo přes noc kolem pěti centimetrů sněhu. Všechny silnice jsou ale podle správy a údržby silnic se zvýšenou opatrností sjízdné. Řidiči si musí dát pozor na měnící se stav vozovek, místní mlhu i padající stromy. Dohlednost je snížená kvůli srážkám. Teplota se pohybuje kolem nuly, na Šumavě mrzne. 

Po ránu sněží především na Českokrumlovsku, sněhové přeháňky jsou na Českobudějovicku, Jindřichohradecku a Prachaticku, na Strakonicku padá sníh s deštěm a na Táborsku jsou dešťové přeháňky. Mlha se vyskytuje na Jindřichohradecku a Písecku. 
    
Povrch dálnice D3 je holý a mokrý. Na hlavních tazích leží zejména na Šumavě, tedy Prachaticku a Českokrumlovsku, po chemickém ošetření břečka, na vedlejších tazích zbytky sněhu, někde na zledovatělé vrstvě. Po ránu hasiči odstraňovali strom třeba u Chrobol na Prachaticku. 
    
Přes den bude na jihu Čech zataženo, mlhavo, ojediněle slabé sněžení, odpoledne místy protrhávání oblačnosti. Nejvyšší denní teplota se vyšplhá až na čtyři stupně Celsia, na horách bude kolem minus jednoho stupně. Obdobné počasí bude i v pondělí, ale beze srážek. 
 
zdroj: ČTK