Na festivalu Stodola Michala Tučného zahraje Nedvěd

Na 16. ročníku hudebního festivalu Stodola Michala Tučného, který se bude konat 23. a 24. srpna v Hošticích na Strakonicku, vystoupí letos v hlavním programu poprvé František Nedvěd. Zazpívá dva Tučného hity. Stodola nenabídne jen country, ale tradičně pestrou směsici hudebních žánrů. Chybět nebudou tradiční hosté jako třeba Banjo Band Ivana Mládka či Žlutý pes s Ondřejem Hejmou a desítky dalších, řekla ČTK za organizátory Gabriela Tučná.

Sobotní večer, který je tradičně zasvěcen hitům Michala Tučného, zahájí František Nedvěd. "Zazpívám jeho největší hit - Tam u nebeských bran. Nevím, proč si ho ještě nikdo nevybral, když je to taková skvělá písnička, já jsem se do toho odvážně vrhnul. Pak zazpívám Nádraží, což je moje velmi oblíbená píseň," řekl Nedvěd ČTK. "Byl to skvělej zpěvák, žádná výtka. Když večer někde hrajeme, tak Michalovy písničky zpíváme," dodal.
 
V hlavním programu, který Nedvěd zahájí, vystoupí i Ondřej Hejma, Bohouš Josef, Leona Černá, Míša Tučná či bluesová zpěvačka Juwana Jenkins anebo Miroslav "Míša" Leicht, zakladatel české bluegrassové skupiny Cop.
 
V sobotu odpoledne mohou návštěvníci přijít vedle Spirituál kvintetu, Ivana Mládka a Žlutého psa také na Jaroslava Uhlíře a Ivana Hlase. "Bude tam i kapela Mandrage, jejímuž bubeníkovi Matyáši Vordovi byl Tučný kmotrem. Je to taková naše spřízněná kapela," uvedla Tučná.
 
Stodola Michala Tučného začíná v pátek 23. srpna v 15:00. Místo tradiční soutěže pro mladé kapely, které si tentokrát zahrají v sobotu na malé scéně, návštěvníkům festivalu zahrají od 15:00 do půlnoci třeba Tomáš Linka, Zelenáči, MY3.AVI, Blueground a Blue Ray.
 
Michal Tučný se narodil 11. ledna 1947 v Praze. Vyučil se prodavačem, poté vystudoval střední ekonomickou školu. V mládí se učil hrát na kytaru a klavír, zpíval ve sboru. Na Portě 1967 zaznamenal coby host skupiny Rangers velký ohlas. Pak zpíval s Greenhorns a působil ve skupině Fešáci. Nakonec založil kapelu Tučňáci. Zemřel 10. března 1995.
 
První Stodoly Michala Tučného se pořádaly už za jeho života. V roce 1998 byl na jeho hrob umístěn kamenný klobouk od akademického sochaře Michala Gabriela. Při té příležitosti do Hoštic přijeli známí interpreti country, aby společně zavzpomínali na Michala a zazpívali si jeho písničky. K překvapení rodiny se v Hošticích objevilo asi 5000 jeho příznivců.
 
zdroj: ČTK