Medik roku 2017 má vítěze z Hradce Králové

První dubnový víkend proběhl v Táboře již třetí ročník soutěže zručností, dovedností, ale i zábavy určený medikům ze 4. - 6. ročníků lékařských fakult z Čech i Slovenska, MEDIK ROKU 2017, nad kterou převzali záštitu náměstkyně ministra zdravotnictví JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D. a hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola.   

„Devatenáct pětičlenných týmů se utkalo ve třinácti lékařských disciplínách, jako je například simulace porodu, resuscitace novorozence, zašití chirurgické rány, laparoskopická operativa, stanovení správné diagnózy a další. Všichni medici reprezentovali tu „svou“ lékařskou fakultu s maximálním nadšením a stoprocentním nasazením, předvedli svou šikovnost, zručnost i vědomostní schopnosti“, řekl Ing. Michal Čarvaš, MBA, člen představenstva Jihočeských nemocnic a hlavní organizátor akce. 

Ale pouze jeden tým si mohl odvézt zlaté medaile a putovní pohár.  To zaznělo z úst Jakuba Koháka, moderátora sobotního společenského večera v Hotelu Palcát, kde byly výsledky vyhlášeny. Nechyběla hudba, tanec, bohatý raut a vše doprovázela příjemná atmosféra plná očekávání, kdo vlastně vyhrál. 

Titul Medik roku 2017 a místo první v soutěži získal tým, který vedl Bc. Jiří Kotek z Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové.
     
Na druhém místě skončil tým z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové pod vedením kapitána Jakuba Šimka.

Bronzovou medaili si z Tábora odvezla Lékařská fakulta Masarykovy Univerzity v Brně a tým kapitána Petera Krkošky.

Ing. Ivo Houška, MBA, ředitel pořádající táborské nemocnice si akci nemohl vynachválit. „ Moc děkujeme všem medikům za úžasnou atmosféru a energii, kterou do nemocnice přinesli. Bylo úžasné sledovat, jak naši lékaři a sestřičky v rolích lektorů a hodnotitelů byli celou soutěží pohlceni.“

„Zájem o akci Medik roku i o stáže v našich jihočeských nemocnicích je obrovský a tak máme radost, že příští ročník připravíme v jindřichohradecké nemocnici“, poznamenala Mgr. Ivana Stráská, náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví.