Jak vybavit dětem školní penál?

Školní penál je pro děti školou povinné jednou z nejdůležitějších věcí, které nesmějí ráno doma zapomenout. Jeho výbava pomáhá při výuce, ale i při hře a zábavě. A pokud je vybaven kvalitními produkty, pak se jeho obsahu nemusíte obávat a dětem vydrží i více než jednu sezónu. Kvalitní školní výbava je ekologická, bezpečná a vyrobená s respektem k přírodě. Není vám lhostejné, jak kvalitní a bezpečné pomůcky bude vaše dítě používat ve škole? Pak se zkuste řídit následujícími tipy.  

Nekupujte automaticky nejlevnější
„Všechny produkty, které jsou prodávány na našem trhu, musí ze zákona splňovat bezpečnostní standardy, ale je faktem, že některé z nich je splňují více a jiné méně. Každopádně buďte podezřívaví k nejnižší cenové nabídce, zejména pokud se jedná o značku, kterou neznáte,“ doporučuje Tadeáš Pešek z firmy Kores. 

Upřednostněte certifikáty
Je dobrým zvykem kvalitních výrobců dokládat kvalitu svých produktů certifikáty kvality a bezpečnosti. Samotný obal a informace na něm by měly certifikace dostatečně a zřetelně komunikovat.

Nepodceňujte design
Děti dávají velký důraz na design školních pomůcek. A ten často rozhoduje o tom, jak rády děti věc používají. Pokud tedy produkty garantující kvalitu a bezpečnost přinesou ještě pro děti poutavé designové řešení a radost, je to skvělé. 

Značka je zárukou kvality
„Zárukou kvalitního a bezpečného produktu je značka garantující dlouhodobé zkušenosti většího množství zákazníků,“ říká Tadeáš Pešek, Kores. Značka je nositelem informací o produktu a u zboží, které značku postrádá, je vhodné ptát se na jeho původ a kvalitu.

Jak potom výběr výbavy penálu vypadá?

Například, když vybíráte pastelky, je vhodné brát ohled nejen na fakt, že při koupi kreslí. Kvalitní pastelky například umožní dětem snadné vedení pastelky, mají přirozeně intenzivní a jasné barvy, pro pohodlné ořezávání jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a aby se nelámaly, jsou lepeny po celé délce tuhy. Takové jsou například pastelky Kores Kolores Mandalas. 

Ani při nákupu ořezávátka se nevyplatí vybírat bez rozmyslu. Kvalitní ořezávátko totiž dobře ořeže standardní tužky a odřezky navíc bezpečně zachytí do zásobníku. Výhodou je, když ořezávátko je určeno jak pro běžné tužky, tak tužky či pastelky typu jumbo. Velkou výhodou je čepel z kvalitní oceli, protože tak zůstane déle ostré a dobře použitelné.

V žádném penále nemůže chybět ani lepicí tyčinka. Tyčinku vybírejte tak, aby lepila všechny druhy papíru. Dobré je, když tyčinka obsahuje glycerin, protože ten garantuje pohodlné a jemné lepení. Kvalitní výrobci navíc garantují vzduchotěsný uzávěr, který zaručuje dlouhou životnost. Například značka Kores, která je synonymem lepicí tyčinky, vyrábí v jihočeském Strmilově tyčinky zcela netoxické, bez rozpouštědel a kyselin. Navíc pokud se děti od lepidla zašpiní, vše snadno vyperete.