IGY podpoří dva běžecké závody

Českobudějovické IGY Centrum se zapojuje do přípravy dvou závodů v Českých Budějovicích – červnového 1/2MARATONu ČESKÉ BUDĚJOVICE a květnového běhu Barvám neutečeš. Nejen že IGY pomůže s propagací běhů, ale připraví i soutěže o hodnotné sportovní ceny a bude sloužit závodníkům i k výdeji startovních čísel.   

„Zákazníci s námi mohou soutěžit o registrace, startovní balíčky a další dárky. V březnu s námi mohou soutěžit prostřednictvím Facebooku a Českobudějovického deníku k 1/2 MARATONu a na duben připravujeme soutěž k běhu Barvám neutečeš na Facebooku. V IGY budeme, pokud to právě probíhající rekonstrukce dovolí, vydávat startovní čísla,“ uvedla marketingová manažerka českobudějovického IGY Centra Pavlína Jandová.
 
Závod Mattoni 1/2MARATON ČESKÉ BUDĚJOVICE 2017 je naplánován na sobotu 3. června, rodinný běh Barvám neutečeš se bude konat 13. května.

1/2MARATON je jedním z největších půlmaratonů v České republice a čtvrtým závodem RunCzech běžecké ligy. Každoročně na něj přijíždějí běžci z celé země i ze zahraničí.  Nedílnou součástí závodů RunCzech běžecké ligy je v posledních letech běh pro dobrou věc. Jednou ze zapojených organizací je také českobudějovické Centrum Bazalka. V rámci závodního dne se běží i krátký dm rodinný běh, do kterého se mohou zapojit i rodiny s těmi nejmenšími dětmi.

„Barvám neutečeš je zase zábavným rodinným během ve víru barev. Zúčastnit se ho může opravdu každý – děti i dospělí, mladí i staří, jednotlivci, skupiny či rodiny s dětmi. A to i bez běžeckých zkušeností. Trasu dlouhou pět kilometrů přitom mohou uběhnout nebo ujít a nechat se přitom v pěti barevných zónách zasypat barvami,“ řekla Pavlína Jandová. Doplnila, že nejdůležitější je v tomto běhu zábava.