Děti v českobudějovické nemocnici budou pod dohledem nových monitorů

Tři nové monitory za více než půl milionu korun budou dohlížet na zdravotní stav dětí, hospitalizovaných v Nemocnici České Budějovice, a. s. Největší jihočeské krajské zdravotnické zařízení nové přístroje získalo od Nadačního fondu Kapka naděje, který se zabývá například podporou onkologicky nemocných dětí.  

„Se začínajícím podzimem a blížící se zimou jsme se rozhodli přinést radost a teplo do dětských srdcí v nemocnici v Českých Budějovicích. Na dětské oddělení jsme pořídili tři monitory vitálních funkcí v hodnotě 572 tisíc korun, které slouží ke sledování zdravotního stavu pacientů,“ uvedla Vendula Pizingerová, zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje. Doplnila, že monitor využívá ke snímání stavu pacientů různé senzory, například senzory pro měření EKG, senzor okysličení krve, senzor pro měření teploty a další.

Českobudějovická nemocnice nové monitory umístí na hematoonkologickou stanici dětského oddělení. „Při léčbě akutní leukémie děti procházejí náročným obdobím intenzívní chemoterapie. Celkový stav se může kdykoli akutně zhoršit, proto potřebujeme k monitoraci spolehlivé moderní přístroje,“ vysvětluje vedoucí lékař stanice MUDr. Pavel Timr.

Monitory předali zástupci nadačního fondu lékařům nemocnice 19. října. K daru se připojila i společnost CENTROPEN, a. s., která se už více než 70 let zabývá výrobou psacích a kreslicích potřeb. Dětskému oddělení českobudějovické nemocnice předali její zaměstnanci výrobky, které zpříjemní pobyt pacientů v nemocničním zařízení a pomohou jim zkrátit dlouhé chvíle během léčby.