Dárky a program pro zamilované, které na Valentýna určitě potěší

Sv. Valentýn bude letos nestandardní, proto k němu můžete přistoupit více kreativně, abyste překvapili vaši drahou polovičku. Nepodceňte situaci a pečlivě vyberte program a dárky, kterými potěšíte. Zde je několik tipů.

Procházka za vzpomínkami

Využijte zamilované neděle a vyjděte si na procházku. Navštivte místo prvního rande, polibku či výročí, projděte se na Petřín či jiná romantická místa ve vašem městě či regionu a přibalte s sebou pochoutky na únorový piknik. Překvapte partnera a připravte si například zajímavou historickou procházku po místech, která jste ještě nenavštívili. Kreativitě se meze nekladou, hlavní je zážitek s milovanou osobou. Výhodou letošního Valentýna je také výrazně menší počet turistů, takže pokud bydlíte ve větším městě, můžete si romantiku užít naplno.

Cestujte hezky česky

Menší koncentraci turistů můžete využít také v oblíbených a populárních výletních městech jako jsou například Kutná Hora, Praha, Olomouc, Kroměříž. Vyrazit můžete také do méně známých, ale zajímavých míst jako Kadaň, renesanční Slavonice či Štramberk v Beskydech. Milovníci přírody se mohou na víkend přesunout do Českého krasu, Jizerských hor, na Lipno, Pálavu nebo Jeseníků. Můžete vyrazit na jednodenní výlet, pokud již 14. února budou uvolněné ubytovací služby, využijte výhodných podmínek ubytování.

Kultura na dosah ruky

Pokud vaše drahá polovička ocení kulturní zážitek, zaměřte se na tuzemské i zahraniční akce, koncerty a divadla, které prodávají lístky na online představení či jejich záznamy. Národní divadlo v Praze zve například na operu, balet i činohru. Další zajímavé hry můžete najít také na i-divadlo.cz nebo Dramox. Na internetu jsou k nalezení streamy a nahrávky koncertů mezinárodních hvězd a umělců. Pokud máte rádi populární hudbu, nastreamujte si záznam koncertu kapely Coldplay v Sao Paulo. Pokud vám něco říká jméno Josh Groban, ještě máte čas si koupit lístky na jeho letošní online koncert.

V pohodlí a stylově

I když se rozhodnete trávit svátek zamilovaných celý den doma, může mít styl. Sváteční náladu si můžete naladit hezkým oblečením, novým šperkem, kolínskou či parfémem. Valentýn oslavte takzvaným couple lookem. „Spodní prádlo pro páry se v posledních letech stalo velmi populárním. Je to takové kreativní tajemství, které partneři sdílejí, když ho mají na sobě. Někteří si kromě spodního prádla ladí dokonce i ponožky,“ říká Adam Rožánek, zástupce české značky spodního prádla Styx. Couple look můžete vyzkoušet také u pyžam nebo třeba županů.

Když relax, tak pořádně

Ač se to může zdát banální, teplá vana s pěnou, svíčkami a tlumeným světlem je jedním ze zaručených tipů, jak se na Valentýna uvolnit. Využijte dlouhého zimního večera a oživte partnerskou intimitu, která se mohla během dlouhé karantény vytrácet a užijte si příjemnou koupel. Mnozí jistě ocení i masáže, ať už se budete střídat nebo si domů objednáte partnerskou masáž.

Kdo se ani na Valentýna nechce vzdát pohodlí, ať vsadí na příjemně strávený den v teple domova. Potěšit můžete snídaní do postele, deskovou hrou pro páry, wellness aktivitami, či dobrým jídlem.

Večeře jako zlatý hřeb večera

Láska prochází žaludkem, a proto pokud se letos rozhodnete zůstat doma, neměli byste podcenit požitek z luxusní valentýnské večeře. Špetku romantiky zajistí domácí kuchyně. Vařte podle svého oblíbeného kuchaře, milým zážitkovým dárkem může být také společný kuchařský kurz.

Ale jídlo si lze nechat přivést i ze své oblíbené restaurace nebo vsadit na gurmánské speciality a potěšit partnera či partnerku jehněčím na víně nebo asijskou kuchyní. Pokud vás honí valentýnská mlsná, nezapomeňte na desert, například na cheesecake s višněmi, crčme brûlée nebo oblíbené tiramisu. A co by byl Valentýn bez dobrého pití? Nešetřete a investuje do kvalitního sektu. Bublinky můžete klasicky doplnit ovocem nebo zazářit s rozmanitými pochoutkami. Pro takovou příležitost vyzkoušejte například degustační set sýrů, salámů či exotických čokolád, kterými originálně zakončíte večer.