Ceny pohonných hmot v Jihočeském kraji mírně klesají

Ceny pohonných hmot v Jihočeském kraji stagnují, respektive nepatrně klesají. Momentálně řidiči koupí litr Naturalu 95 průměrně za 34,93 korun, o tři haléře levněji než před týdnem. Nafta stojí 35,19 Kč, je tak o pět haléřů levnější. Méně za pohonné hmoty zaplatí jen řidiči v Ústeckém kraji. Vyplývá to z údajů společnosti CCS k 31. říjnu. 

Rozdíly mezi dvěma nejlacinějšími regiony v Česku nejsou velké. V Ústeckém kraji stojí litr Naturalu 95 průměrně 34,85 Kč a nafta 35,09 Kč. Proti průměru v zemi je benzin na jihu levnější o 57 haléřů a nafta o 42 haléřů. 
    
Ceny pohonných hmot klesají už několik týdnů. Výrazné pohyby se týkají především Naturalu 95. Například na přelomu srpna a září jej jihočeští řidiči kupovali až za 36,55 Kč. Cena nafty je stabilnější, její výkyvy se pohybují spíš v řádech haléřů. 
    
Také v sousedním Rakousku i Německu za týden ceny pohonných hmot klesly. Nafta o 38 a benzin o 12 haléřů. Nafta je tam o 47 haléřů na litru levnější než v Jihočeském kraji, stejně jako v Německu.
 
zdroj: ČTK