Cena benzinu na jihu Čech je nejlevnější, za týden klesla

Cena benzinu Natural 95 na jihu Čech nepatrně klesla, a to na litru o dva haléře na 35,70 koruny. Po pěti týdnech se tak zastavilo jeho zdražování kvůli oslabení koruny. Průměrná cena benzinu je tak na jihu Čech stále nejlevnější. Naopak cena nafty v kraji mírně podražila, a to o čtyři haléře na 35,92 Kč za litr. Řádově o haléře ho koupí levněji řidiči v Ústeckém, Královéhradeckém a Libereckém kraji. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. 

Ceny pohonných hmot v celé zemi za týden opět nepatrně vzrostly. Natural 95 zdražil průměrně o haléř na 36,15 koruny za litr a nafta o tři haléře na 36,26 koruny. Po měsíci zdražování tak motoristé platí za litr benzinu či nafty téměř o 80 haléřů více než v polovině listopadu. Zdražování předcházely intervence České národní banky, které skokově oslabily českou měnu. 
    
V obou státech sousedících s Jihočeským krajem pohonné hmoty za týden zdražily až na benzin v Německu, který zlevnil o 72 haléřů, ovšem na 40,97 koruny za litr. Nafta tam aktuálně stojí 37,37 koruny. Stejně drahý je benzin v Rakousku, jeho cena se za sem dnů zvýšila o sedm haléřů. Litr nafty v Rakousku zdražil o 33 haléřů na 36,54 koruny. Nakupovat plné nádrže u sousedů se tak jihočeským motoristům nevyplatí.
 
zdroj: ČTK