4 chytré tipy k investicím v době digitální

Kdo by nechtěl, aby se jeho finance násobily? Nikdy to nebude asi jako v pohádce, ale existuje několik časem prověřených způsobů, které pomohou ochránit peníze před inflací, a ještě je rozumně zhodnotí. A doba rozvoje digitálních technologií přináší i zajímavé způsoby, které mohou působit jako z budoucnosti, a již dnes přinášejí zisk a finanční svobodu mnoha lidem. Jak tedy zajistit, aby se vaše finance úspěšně množily?

Investujte. Rozprostřete riziko

Svět investování je ze svého principu nestabilní. To je přirozený fakt. Nemůže se najednou dařit všem segmentům a komoditám. A jedinou cestou proti této nestabilitě je pravidelná péče o rozprostřené portfolio. Zvolte si tedy několik klíčových produktů, kterým se budete věnovat a zajistěte, aby nebyly vzájemně příbuzné. Kdyby to tak nebylo, pak by pokles v určitém segmentu způsobil i pokles vašich celkových investic.

Buďte u investic první

Pokud chcete být úspěšní, musíte mít kvalitní informace. Když se k informacím o investici dostáváte z masových sdělovacích prostředků, jedná o obecně sdílenou informaci, která již přilákala řadu investorů. Mnohem výnosnější je proto sledovat informační kanály, které sdílejí jen profesionálové. Mezi takové zdroje patří například seekingalpha.com , web amatérských i profesionálních investorů, který patří mezi nejlepší informační zdroje. K dispozici je i aplikace Seekingalpha pro smartphony a tablety.

Do čeho se vyplatí investovat?

Osvědčeným způsobem investování je vložit peníze do akcií firem, kterým věříte a očekáváte jejich pozitivní vývoj. Jednodušším způsobem může být využití služeb některého specializovaného investičního fondu.

Dlouhodobě jsou dobrou investiční komoditou nemovitosti. Výhodou také je, že mezi koupí nemovitosti a jejím prodejem můžete vydělávat na jejím pronájmu. Pokud nemáte dostatek financí na koupi nemovitosti, pak se vyplatí při stále ještě nízkých sazbách uvažovat o financování pomocí investiční hypotéky. Pokud chcete mít přehled o aktuálních cenách nemovitostí v určité lokalitě, vyplatí se využívat zcela nový srovnávač Valuo.cz  .

Dalšími oblíbenými variantami jsou investice do zlata a umění. Zlato je dlouhodobě stabilní komoditou, které se nedotýkají výkyvy kurzů měn. Proto poskytuje jistotu i v neklidných dobách. Investice do umění jsou specifickou investiční disciplínou, která vyžaduje dobrou znalost oboru nebo kvalitního poradce.

Zajímejte se o blockchain

Dnes je nutností každého úspěšného investování zahrnout do strategie a portfolia nejaktuálnější trendy. Posledních několik let byly na vrcholu zájmu vizionářů kryptoměny, které však vykazují mnoho slabin a nejistot. Úplnou novinkou je nyní takzvaná tokenizace. V principu vychází z digitalizace finančních prostředků a využívá blockchain. V jeho využití jde ale ještě dál než stávající pokusy tím, že propojuje kryptoměny se světem klasických bank.

Tomuto businessu se věnuje také nedávno založená společnost XIXOIO, která novou možnost brzy posune ještě dále. „Finalizujeme nový produkt a službu, které kombinují to nejlepší z ICO (prvotní nabídka digitální měny) a IPO (první veřejná nabídka klasických akcií). Přinášíme tak zcela novou možnost investice, která překonává nespolehlivosti a slabiny kryptosvěta a dává moderní digitální možnosti světu klasických bank. Více představíme na XIXOIO konferenci First Crypto Banking Conference, která proběhne koncem listopadu v Praze,“ prozrazuje spoluzakladatel XIXOIO Richard Watzke.